W Przychodni Weterynaryjnej As w Pile wykonujemy szeroki zakres zabiegów związanych z profilaktyką i leczeniem zwierząt. Zajmujemy się diagnostyką obrazową za pomocą badań USG i RTG, a także badaniami biochemicznymi i morfologicznymi krwi pozwalającymi na wykrycie wielu groźnych schorzeń. Posiadamy nowoczesną salę operacyjną wraz z profesjonalnymi narzędziami, która jest przygotowana do wykonywania wielu zabiegów chirurgicznych. Kompleksowo dbamy o zdrowie każdego czworonoga, łącznie z zapewnieniem mu odpowiedniej diety i opieki stomatologicznej.

kot

Gabinet weterynaryjny zabiegi chirurgiczne

W naszej przychodni weterynaryjnej wykonujemy szeroki zakres zabiegów chirurgicznych, w tym sterylizację, usuwanie guzów i nowotworów oraz ropomacicza. Leczymy również operacyjnie zwichnięcia i złamania kości, choroby stawów oraz inne urazy ortopedyczne.

Atutem naszej lecznicy dla zwierząt jest również fakt, że posiadamy nowoczesną salę operacyjną i dwa noże elektryczne, pozwalające weterynarzom pracować szybciej i dokładniej. Zmniejszają one również ryzyko utraty krwi przed naszych Pacjentów. W czasie trwania zabiegów są oni monitorowani – dbamy o to, by przez cały czas mieć pod kontrolą stan ich zdrowia.

pies

Gabinet weterynaryjny usługi stomatologiczne

W naszym gabinecie zajmujemy się kompleksową profilaktyką i leczeniem zwierząt. Nasi doświadczeni weterynarze przeprowadzają również wiele zabiegów stomatologicznych. Wiemy, że nieleczone choroby zębów i jamy ustnej mogą się rozprzestrzeniać na cały organizm zwierzęcia i atakować wiele narządów.
Dlatego w ramach naszych usług wykonujemy:

 • Ekstrakcję zębów mlecznych i stałych.
 • Ultradźwiękowe zdejmowanie kamienia nazębnego.
 • Lapisowanie zębów i dziąseł.
menzurki

Gabinet weterynaryjny nasze laboratorium

Właściwa diagnostyka jest nieodzowna, nim przystąpimy do leczenia zwierząt. Nasi weterynarze przeprowadzają dokładny wywiad z właścicielem oraz zlecają wykonanie odpowiednich badań klinicznych i laboratoryjnych. Nowoczesne laboratorium znajdujące się w przychodni weterynaryjnej As pozwala na wykonane:

 • Morfologii krwi – używając pełnego automatu weterynaryjnego, możemy ją wykonać w zaledwie 2 minuty. Dzięki dokładnej morfologii leczymy niedokrwistość.
 • Biochemii krwi na CITO – wyniki uzyskuje się w ciągu 1,5 – 3 minut.
 • Badania moczu – badanie osadu pod mikroskopem w poszukiwaniu kamienia, krwinek i leukocytów, a także bakterii i nabłonków. Precyzyjnie określamy ciężar właściwy moczu przy użyciu refraktometru klinicznego.
 • Badania zeskrobin naskórka.
 • Badania diagnostyczne pozwalające na wykrycie wielu groźnych chorób zakaźnych.
 • Badania cytologiczne i waginoskopowe – pozwalają określić termin krycia.
 • Badania parazytologiczne kału pod kątem obecności pasożytów przewodu pokarmowego

Prowadzimy współpracę z najlepszymi laboratoriami, w tym z jednym z największych laboratoriów na świecie – firmą IDEXX LABORATORIES, z siedzibą w Berlinie.

kot

Gabinet weterynaryjny diagnostyka

Nasz gabinet wykorzystuje wiele metod nowoczesnej diagnostyki, aby zajmować się skutecznym leczeniem zwierząt. Wykonujemy badania kardiologiczne, okulistyczne oraz diagnostykę obrazową, w skład której wchodzą zdjęcia rentgenowskie i obrazowanie ultrasonograficzne.

Diagnostyka obrazowa:

 • USG – często wykorzystywana bezbolesna technika obrazowania organów wewnętrznych. Niejednokrotnie pozwala na postawienie dokładnego rozpoznania danego schorzenia.
 • RTG – wykonujemy zdjęcia przeglądowe głowy, klatki piersiowej, jamy brzusznej i innych części ciała w związku z podejrzeniem różnych chorób, w tym dysplazji stawów biodrowych i łokciowych. Nasza pracownia działa zgodnie ze wszystkimi wymogami bezpieczeństwa i jest przez cały czas nadzorowana przez stosowne inspekcje.

Diagnostyka kardiologiczna

 • EKG – przeprowadzamy diagnostykę EKG, również z opcją analizy komputerowej.
 • Fonokardiografia – przy jej wykorzystaniu można precyzyjnie diagnozować i rejestrować szmery serca.

Diagnostyka okulistyczna

 • Badania oftalmoskopowe gałek ocznych pozwalające na rozpoczęcie odpowiedniej terapii chorób oczu.
 • Diagnostyka owrzodzeń rogówki.
 • Testy Schirmera w diagnostyce suchego oka.
 • Testy na drożność kanałów nosowo-łzowych.
pies

Gabinet weterynaryjny szpital dla zwierząt

W naszej przychodni weterynaryjnej znajduje się również szpital dla zwierząt, które nie kwalifikują się do leczenia w domu i muszą przez kilka dni pozostać pod kontrolą weterynarza. Dla czworonożnych pupili zostały przygotowane wygodne kojce z podgrzewaną podłogą. Zwierzętami przez całą dobę opiekują się doświadczeni wolontariusze.

pies

Gabinet weterynaryjny profilaktyka

W przychodni weterynaryjnej w Pile oferujemy zabiegi profilaktyczne pozwalające zachować zdrowie Państwa pupilom. Właściwa profilaktyka to najlepszy sposób na to, by uniknąć wścieklizny i innych groźnych chorób mogących skutkować nawet śmiercią zwierzaka.
Proponujemy: 

 • szczepienia przeciwko wściekliźnie i innym chorobom zakaźnym
 • odrobaczanie
 • zapobieganie i zwalczanie ektopasożytów
kot

Gabinet weterynaryjny diety dla zwierząt

Wiemy, że jak ważne jest właściwe odżywianie dla zdrowia każdego czworonoga. Dlatego też nasza lecznica weterynaryjna oprócz zabiegów profilaktycznych i leczniczych dla zwierząt proponuje dobieranie diety do trybu życia, wieku i innych czynników indywidualnych związanych z naszym pupilem. Od wielu lat prowadzimy ścisłą współpracę w dziedzinie dietetyki z liderem na świecie firmą Hill’s.

Jesteśmy rekomendowaną przez firmę Hill’s kliniką weterynaryjną i posiadamy wszystkie możliwe diety, przez co możemy leczyć i zapobiegać wielu chorobom.

pies

Gabinet weterynaryjny paszporty i mikrochipy

Zapraszamy do kontaktu z naszymi weterynarzami w sprawie mikorchipów, czyli miniaturowych układów elektronicznych, które wszczepiamy zwierzętom. W mikrochipie przechowywany jest numer, który można odczytać wykorzystując odpowiedni czytnik. W naszej lecznicy wyrabiamy również paszporty dla zwierząt – obowiązkowe dokumenty  przy wywożeniu za granicę psów, kotów i fretek.