Lecznica zwierząt As w Pile to miejsce, w którym Państwa pupile odzyskają dobre samopoczucie i zdrowie. Zajmujemy się leczeniem zwierząt głównie takich jak psy i koty. Swoją ofertę kierujemy jednak nie tylko ich właścicieli, ale także posiadaczy mniejszych zwierząt domowych.

Leczenie psów w naszej lecznicy obejmuje różne przypadłości. Mogą być to na przykład urazy wynikające z podeszłego już wieku zwierzęcia, wrodzone alergie czy problemy z podwójnym uzębieniem u szczeniąt. Z kolei leczenie kotów może obejmować między innymi zwalczanie pasożytów, redukcję wagi w przypadku otyłości czy terapię wad serca. Wszystkie nasze działania poprzedza wnikliwa diagnostyka zwierząt, dzięki czemu zyskają Państwo pewność, że Państwa pupil jest właściwie leczony. Nasi lekarze dokładnie wyjaśnią Państwu, co dolega zwierzęciu, a także cierpliwie odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Wdrożone leczenie jest zawsze oparte na najnowszych standardach wiedzy weterynaryjnej. Stale podnosimy swoje kwalifikacje, aby nieść zwierzętom skuteczną pomoc na najwyższym poziomie. W zależności od schorzenia wprowadzamy suplementację, terapię lekami czy różnego rodzaju zabiegi, w tym chirurgiczne.

Zajmujemy się diagnostyką obrazową, wykonując zarówno RTG oraz USG zwierząt, jak i badania biochemiczne oraz morfologiczne krwi. W ten sposób jesteśmy w stanie wykryć wiele groźnych schorzeń. Kompleksowo dbamy o zdrowie każdego czworonoga, łącznie z zapewnieniem mu odpowiedniej diety i opieki stomatologicznej. Posiadamy nowoczesną salę operacyjną wraz z profesjonalnymi narzędziami, która jest przygotowana do wykonywania wielu zabiegów chirurgicznych. Świadczymy także usługi całodobowej opieki dla zwierząt, które czeka dłuższy okres rekonwalescencji po operacji.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty naszej lecznicy weterynaryjnej w Pile.

kot

Chirurgia weterynaryjna

W ramach chirurgii zwierzęcej wykonujemy następujące zabiegi:

 • usuwanie nowotworów i guzów;
 • usuwanie ropomacicza;
 • sterylizację i kastrację;
 • operacyjne leczenie zwichnięć i złamań oraz innych urazów ortopedycznych.

Leczenie kotów, psów i małych zwierząt przebiega więc w naszej klinice w kompleksowy sposób. Tworzymy zespół wykwalifikowanych weterynarzy zajmujących się różnymi gałęziami chirurgii.

Atutem naszej lecznicy dla zwierząt jest również fakt, że posiadamy nowoczesną salę operacyjną i dwa noże elektryczne, które pozwalają nam pracować szybciej i dokładniej. Zmniejszają one także ryzyko utraty krwi przez naszych Pacjentów. W czasie trwania zabiegów są oni stale monitorowani, dzięki czemu przez cały czas mamy pod kontrolą stan ich zdrowia.

pies

Stomatologia weterynaryjna

W lecznicy weterynaryjnej As zajmujemy się profilaktyką i leczeniem schorzeń stomatologicznych u zwierząt. Jako doświadczeni weterynarze wiemy, że zaniedbana jama ustna może mieć negatywne skutki dla całego organizmu zwierzęcia, dlatego w razie konieczności przeprowadzamy odpowiednie zabiegi stomatologiczne.

Wykonujemy:

 • ekstrakcję zębów mlecznych i stałych;
 • ultradźwiękowe zdejmowanie kamienia nazębnego;
 • lapisowanie zębów i dziąseł.

Ekstrakcja zębów to nic innego jak ich wyrwanie. W naszym gabinecie weterynaryjnym przeprowadzamy zarówno ekstrakcję zębów mlecznych, jak i stałych. W przypadku młodych zwierząt najczęstszym problemem jest tak zwana nadliczbowość zębów, powodowana zwykle przez przetrwałe zęby mleczne. Do takiej sytuacji dochodzi wtedy, gdy mleczne zęby nie zostają wypchnięte przez stałe. Wtedy zwierzę posiada na przykład dwa kły – stały i mleczny. Ekstrakcja przetrwałych zębów mlecznych pozwala na przywrócenie normalnego układu zębów w jamie ustnej zwierzęcia i zapobiega dalszym powikłaniom. Ekstrakcję zębów stałych z kolei wykonujemy najczęściej w przypadku poważnych chorób dziąseł.

Aby uniknąć chorób dziąseł, za które w wielu przypadkach odpowiedzialna jest próchnica, zalecamy regularnie zdejmować kamień nazębny. Taką usługę również świadczymy w naszej przychodni weterynaryjnej. Proces zdejmowania kamienia odbywa się za pomocą ultradźwięków. Jest to obecnie najlepsza i najskuteczniejsza metoda oczyszczania zębów oraz szyjek zębowych z nagromadzonego kamienia. Zdarza się, że u niektórych zwierząt próchnica rozwija się bardzo wcześnie. Jeśli jest jeszcze szansa, aby ją zatrzymać, stosujemy lapisowanie zębów i dziąseł. Polega ono na uzupełnieniu powstałych ubytków i spowolnieniu rozwoju próchnicy.

Zabiegi z zakresu stomatologii weterynaryjnej nie są przyjemne. Z tego względu większość z nich wykonujemy pod narkozą. Dzięki temu zwierzę nie odczuwa bólu podczas samego zabiegu, nie stresuje się, a my możemy wykonać swoją pracę z należytą starannością i dokładnością. Wszystkie zabiegi wykonywane pod narkozą poprzedzają badania i konsultacje kwalifikujące.

menzurki

Gabinet weterynaryjny nasze laboratorium

Właściwa diagnostyka jest nieodzowna przed przystąpieniem do leczenia zwierząt. Zanim wdrożymy odpowiednią terapię, przeprowadzimy z Państwem dokładny wywiad oraz zlecimy wykonanie odpowiednich badań klinicznych i laboratoryjnych. Nowoczesne laboratorium znajdujące się w naszej przychodni weterynaryjnej As pozwala na wykonanie:

 • morfologii krwi: używając pełnego automatu weterynaryjnego, możemy ją wykonać w zaledwie 2 minuty. Dzięki dokładnym wynikom morfologii jesteśmy w stanie między innymi rozpoznać i leczyć niedokrwistość;
 • biochemii krwi na CITO: wyniki uzyskujemy w ciągu 1,5 – 3 minut,
 • badania moczu: obejmują diagnostykę osadu pod mikroskopem w poszukiwaniu kamienia, krwinek i leukocytów, a także bakterii i nabłonków. Precyzyjnie określamy ciężar właściwy moczu przy użyciu refraktometru klinicznego;
 • badania zeskrobin naskórka;
 • badań diagnostycznych pozwalających na wykrycie wielu groźnych chorób zakaźnych;
 • badań cytologicznych i waginoskopowych, które pozwalają określić termin krycia;
 • badań parazytologicznych kału pod kątem obecności pasożytów przewodu pokarmowego.

Prowadzimy współpracę z najlepszymi laboratoriami, w tym z jednym z największych laboratoriów na świecie – firmą IDEXX LABORATORIES z siedzibą w Berlinie.

kot

USG I RTG ZWIERZĄT ORAZ INNE BADANIA DIAGNOSTYCZNE

Wykonujemy badania kardiologiczne, okulistyczne oraz diagnostykę obrazową, w tym zdjęcia rentgenowskie i obrazowanie ultrasonograficzne. Nasz gabinet wdraża metody diagnostyczne, które wykorzystuje dziś nowoczesna weterynaria. Wszystko po to, by skutecznie leczyć małe i duże zwierzęta.

DIAGNOSTYKA OBRAZOWA

 1. Obejmuje następujące badania: USG: to bezbolesne badanie, które z dużą skutecznością pozwala wykryć nieprawidłowości w organach wewnętrznych;
 2. RTG: to zdjęcie przeglądowe poszczególnych części ciała (brzuch, głowa, klatka piersiowa), które pomoże wykryć np. takie schorzenia jak dysplazja stawów.

USG zwierząt to jedno z najczęściej wykonywanych badań diagnostycznych w naszym gabinecie weterynaryjnym. Jest ono całkowicie bezbolesne i bezinwazyjne, nie ma więc konieczności usypiania psa czy kota na czas badania. Wiemy jednak, że są zwierzęta, które stresuje już sama wizyta w gabinecie, choć przykładamy dużą wagę do tego, aby wszystkie czworonogi czuły się u nas jak najbardziej komfortowo. W sytuacji, gdy zestresowane zwierzę zacznie się wyrywać, niezbędne będzie przytrzymanie pupila nawet przez kilka osób, abyśmy mogli prawidłowo przeprowadzić diagnostykę.

USG wykonujemy przede wszystkim do oceny narządów jamy brzusznej, takich jak nerki czy śledziona, przewodu pokarmowego, na przykład żołądka oraz pęcherza moczowego. Jeśli USG nie jest wykonywane w trybie pilnym, konieczne jest odpowiednie przygotowanie zwierzęcia. Pupil musi przyjść do nas na wizytę na czczo oraz z pełnym pęcherzem. Czasem konieczne bywa także podanie preparatu usprawniającego transport gazów. Lekarz weterynarii udzieli Państwu szczegółowych instrukcji na wizycie poprzedzającej badanie.

RTG zwierząt jest równie często wykorzystywane w diagnostyce weterynaryjnej. Choć również jest ono bezbolesne, to jednak należy pamiętać o tym, że częsty kontakt z promieniowaniem rentgenowskim jest niebezpieczny dla zdrowia. RTG najczęściej wykonujemy w przypadku urazów ortopedycznych, diagnostyce guzów różnego pochodzenia czy rozpoznaniu kamieni nerkowych. Abyśmy mogli uzyskać wiarygodny wynik badania, zwierzę musi leżeć nieruchomo przez cały czas jego trwania. Jeśli jest to możliwe, stosujemy środki uspokajające. Jeśli pupil jest mocno zestresowany lub badanie będzie dłuższe, konieczne jest podanie narkozy.

DIAGNOSTYKA KARDIOLOGICZNA

W jej zakres wchodzą:

 1. EKG: przeprowadzane w celu oceny pracy serca i zdiagnozowania ewentualnych zaburzeń; diagnostyka EKG obejmuje również możliwość skorzystania z analizy komputerowej;
 2. Fonokardiografia: umożliwia rejestrowanie szmerów serca w celu szybkiego wykrycia ewentualnych nieprawidłowości.

DIAGNOSTYKA OKULISTYCZNA

Weterynarz może skierować Pacjentów na:

 • badania oftalmoskopowe gałek ocznych, które pozwolą na ewentualne wdrożenie terapii chorób oczu;
 • diagnostykę owrzodzeń rogówki;
 • testy Schirmera (dla zdiagnozowania tzw. suchego oka);
 • testy na drożność kanałów nosowo-łzowych.
pies

Pogotowie weterynaryjne i szpital dla zwierząt

W naszej przychodni weterynaryjnej znajduje się również pogotowie weterynaryjne oraz szpital dla zwierząt, które nie kwalifikują się do leczenia w domu i muszą przez kilka dni pozostać pod kontrolą specjalisty. Aby zapewnić Państwa podopiecznym najbardziej komfortowe warunki pobytu, zadbaliśmy o wygodne kojce z podgrzewaną podłogą. Zwierzętami przez 24 godziny na dobę opiekują się doświadczeni wolontariusze.

Pogotowie weterynaryjne stworzyliśmy z myślą o nagłych przypadkach. Mimo najlepszej codziennej opieki i regularnych badań pupil może nagle zachorować lub ulec wypadkowi. Wszystkie nagłe stany wymagają pilnej reakcji. Jeśli więc zauważyli Państwo u swojego pupila niepokojące objawy, prosimy nie czekać i niezwłocznie się z nami skontaktować. Jesteśmy w gotowości, by udzielić Państwa zwierzakowi fachowej pomocy.

W pogotowiu weterynaryjnym jesteśmy przede wszystkim w stanie szybko zdiagnozować zwierzę. Posiadamy do tego odpowiednie zaplecze sprzętowe, w tym laboratoryjne. Dzięki niemal natychmiastowo uzyskanym wynikom od razu wdrożymy odpowiednią terapię. W zależności od stanu Pacjenta podamy mu kroplówki, leki lub przewieziemy bezpośrednio na salę operacyjną i wykonamy niezbędny zabieg z zakresu chirurgii weterynaryjnej, który uratuje zdrowie Państwa czworonożnego przyjaciela.

Po podjętej interwencji zwierzę, w zależności od jego wyników i samopoczucia, zostanie wydane Państwu do domu z zaleceniami co do dalszego postępowania lub zostanie w naszym szpitalu, abyśmy mogli całodobowo monitorować jego stan. W opiece nad zwierzętami pomagają nam także doświadczeni wolontariusze, którzy doglądają najciężej chorych Pacjentów nawet w nocy.

Bez względu na to, czy Państwa zwierzę uległo nagłemu wypadkowi, poczuło się gorzej z dnia na dzień, czy zaniepokoiły Państwa z pozoru niegroźne objawy, służymy pomocą. Mamy bogate doświadczenie w leczeniu schorzeń wymagających pilnych interwencji, posługujemy się najnowszymi sprzętami w oparciu o wciąż aktualizowaną wiedzę weterynaryjną, mogą więc mieć Państwo pewność, że Państwa zwierzę trafi w dobre, odpowiedzialne ręce.

pies

JAK WYGLĄDA PROFILAKTYKA W GABINECIE WETERYNARYJNYM AS?

W przychodni weterynaryjnej w Pile oferujemy zabiegi profilaktyczne pozwalające zachować zdrowie Państwa pupilom. Właściwa profilaktyka to najlepszy sposób na to, by uchronić zwierzę przed wścieklizną i innymi groźnymi chorobami mogącymi skutkować nawet śmiercią.

Proponujemy:

 • szczepienia przeciwko wściekliźnie i innym chorobom zakaźnym;
 • odrobaczanie;
 • zapobieganie ektopasożytom i ich zwalczanie.

W naszym gabinecie weterynaryjnym dużą wagę przykładamy do profilaktyki zwierząt. Wiemy, że ma ona kluczowe znaczenie dla zdrowia, a niejednokrotnie nawet życia Państwa zwierząt. Z tego też względu kładziemy na nią tak duży nacisk i często przypominamy o zbliżających się terminach badań kontrolnych czy obowiązkowych szczepień.

Zajmujemy się profilaktyką zwierząt w każdym wieku. Pod naszą opieką znajdują się zarówno szczenięta czy kocięta, jak i dorosłe psy i koty. Należy bowiem pamiętać, że inaczej wygląda profilaktyka młodych zwierząt, inaczej z kolei tych w podeszłym już wieku.

Oczywiście, wiele elementów z zakresu profilaktyki jest wspólne dla zwierząt w każdym wieku. Mowa tutaj na przykład o odrobaczaniu, zabezpieczaniu przed pchłami i kleszczami czy szczepieniu przeciw wściekliźnie. Rekomendujemy także coroczne badania krwi zwierząt, które mogą wcześnie wykryć ewentualne nieprawidłowości.

Różnice w profilaktyce zwierząt mogą pojawić się na przykład w terminach szczepień. Tak jest w przypadku szczeniąt. Na samym początku muszą one przejść cykl czterech szczepień. Z kolei w przypadku starszych pupili istotnym elementem profilaktyki mogą być częstsze badania krwi czy okresowe USG zwierząt. W ten sposób możemy wcześnie zdiagnozować choroby związane bezpośrednio z wiekiem.

Jeśli zastanawiają się Państwo, jak powinna wyglądać profilaktyka Państwa pupila, zapraszamy do odwiedzenia naszego gabinetu. Sprawdzimy, jakie badania, zabiegi i szczepienia przeszło zwierzę, a następnie na podstawie wieku i wywiadu ułożymy plan profilaktyki. Wszelkie ważne daty kolejnych wizyt znajdą się w książeczce zdrowia zwierzęcia, dzięki czemu łatwiej będzie Państwu pilnować terminów.

kot

Dietetyka zwierzęca

Wiemy, jak ważne dla zdrowia każdego czworonoga jest właściwe odżywianie. Dlatego też nasza lecznica weterynaryjna, oprócz zabiegów profilaktycznych dla zwierząt, a także leczniczych, proponuje dobieranie diety do trybu życia, wieku i innych czynników indywidualnych, związanych z Państwa pupilem. Od wielu lat prowadzimy ścisłą współpracę w dziedzinie dietetyki z liderem na świecie – firmą Hill’s. Karma dla zwierząt tej marki jest ceniona przez wielu weterynarzy.

Rekomendacje uzyskane od firmy Hill’s oraz bogate doświadczenie w dietetyce zwierzęcej pozwalają nam na komponowanie diet, które nie tylko zapobiegają wielu chorobom, ale także wspomagają walkę z różnego rodzaju schorzeniami.

pies

Paszporty i mikrochipy

Zapraszamy do kontaktu z naszymi weterynarzami w sprawie mikrochipów, czyli miniaturowych układów elektronicznych, które wszczepiamy zwierzętom. W mikrochipie przechowywany jest numer, który można odczytać, wykorzystując odpowiedni czytnik. Chip sam w sobie nie posiada źródła zasilania. Oznacza to więc, że urządzenie pozostaje nieaktywne do momentu odczytu. Numer znajdujący się w chipie składa się z 15 cyfr. Stanowią one niepowtarzalny numer identyfikacyjny.

Mikrochipy to nieoceniona pomoc w przypadku zaginięcia zwierzęcia. Jeśli Państwa pupila ktoś znajdzie, wystarczy, żeby zaprowadził go do weterynarza w celu odczytu numeru. Dzięki temu zostaną ustalone Państwa dane, a zwierzę będzie mogło bezpiecznie wrócić do domu. Identyfikacja zwierzaka, który nie posiada wszczepionego mikrochipa, jest znacznie trudniejsza.

Wiemy, że wiele osób zastanawia się, czy aby na pewno chipowanie zwierząt jest bezpieczne. Jeśli i Państwo mają podobne obawy, pragniemy uspokoić. Chipy wykonywane są z materiałów w żaden sposób nieoddziałujących na ciało zwierzęcia. Każdy chip pokryty jest biokompatybilnym szkłem oraz powłoką antymigracyjną, dzięki której pozostaje on w miejscu wszczepienia.

Sam proces aplikacji chipa przebiega podobnie jak podanie zastrzyku. Mikrochip wszczepiamy za pomocą sterylnej strzykawki. Zwierzę czuje wtedy jedynie lekkie ukłucie. Zarówno psy, jak i koty, bardzo dobrze znoszą chipowanie. Nie wymaga ono podawania środków przeciwbólowych czy narkozy.

W naszej lecznicy wyrabiamy również paszporty dla zwierząt – są to obowiązkowe dokumenty przy wywożeniu za granicę (na terenie Unii Europejskiej) psów, kotów i fretek.

Wydanie paszportu poprzedzone jest dokładnym wypełnieniem danych w dokumencie identyfikacyjnym. W gotowym paszporcie znajdą się między innymi takie informacje, jak imię, gatunek, rasa, płeć czy umaszczenie zwierzęcia, informacja o szczepieniu na wściekliznę oraz dane właściciela. Paszport zawiera także informacje o chipie – jego umiejscowienie, datę wszczepienia i indywidualny numer.