Lecznica zwierząt As w Pile to miejsce, w którym Państwa pupile mogą odzyskać dobre samopoczucie i zdrowie. Zajmujemy się diagnostyką obrazową, wykonując zarówno RTG oraz USG zwierząt, jak i badania biochemiczne i morfologiczne krwi. W ten sposób możemy wykryć wiele groźnych schorzeń.


Stworzyliśmy nowoczesną salę operacyjną wraz z profesjonalnymi narzędziami, która jest przygotowana do wykonywania wielu zabiegów chirurgicznych. Kompleksowo dbamy o zdrowie każdego czworonoga, łącznie z zapewnieniem mu odpowiedniej diety i opieki stomatologicznej.


Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty

kot

Chirurgia weterynaryjna

W ramach chirurgii zwierzęcej wykonujemy następujące zabiegi:

• usuwanie nowotworów i guzów,
• usuwanie ropomacicza,
• sterylizacja i kastracja,
• operacyjne leczenie zwichnięć i złamań oraz innych urazów ortopedycznych.

Leczenie kotów, psów i małych zwierząt obejmuje także operowanie zwichnięć i złamanych kości oraz niwelowanie chorób stawów i pozostałych urazów ortopedycznych.

Atutem naszej lecznicy dla zwierząt jest również fakt, że mamy nowoczesną salę operacyjną i dwa noże elektryczne, które pozwalają weterynarzom pracować szybciej i dokładniej. Zmniejszają one również ryzyko utraty krwi przed naszych Pacjentów. W czasie trwania zabiegów są oni monitorowani – dbamy o to, by przez cały czas mieć pod kontrolą stan ich zdrowia.

pies

Stomatologia weterynaryjna

Lecznica weterynaryjna As zajmuje się profilaktyką i leczeniem schorzeń stomatologicznych. Nasi doświadczeni weterynarze przeprowadzają również wiele zabiegów z tego zakresu, zdając sobie sprawę z tego, że zaniedbana jama ustna może mieć negatywne skutki dla całego organizmu zwierzęcia.

Wykonujemy:

 • ekstrakcję zębów mlecznych i stałych.
 • ultradźwiękowe zdejmowanie kamienia nazębnego.
 • lapisowanie zębów i dziąseł.
menzurki

Gabinet weterynaryjny nasze laboratorium

Właściwa diagnostyka jest nieodzowna przed przystąpieniem do leczenia zwierząt. Nasi weterynarze przeprowadzają dokładny wywiad z właścicielem oraz zlecają wykonanie odpowiednich badań klinicznych i laboratoryjnych. Nowoczesne laboratorium znajdujące się w przychodni weterynaryjnej As pozwala na wykonane:

 • morfologii krwi: używając pełnego automatu weterynaryjnego, możemy ją wykonać w zaledwie 2 minuty. Dzięki dokładnej morfologii leczymy niedokrwistość,
 • biochemii krwi na CITO: wyniki uzyskuje się w ciągu 1,5 – 3 minut,
 • badania moczu: badanie osadu pod mikroskopem w poszukiwaniu kamienia, krwinek i leukocytów, a także bakterii i nabłonków. Precyzyjnie określamy ciężar właściwy moczu przy użyciu refraktometru klinicznego.
 • badania zeskrobin naskórka,
 • badania diagnostyczne pozwalające na wykrycie wielu groźnych chorób zakaźnych,
 • badania cytologiczne i waginoskopowe, które pozwalają określić termin krycia,
 • badania parazytologiczne kału pod kątem obecności pasożytów przewodu pokarmowego.

Prowadzimy współpracę z najlepszymi laboratoriami, w tym z jednym z największych laboratoriów na świecie – firmą IDEXX LABORATORIES, z siedzibą w Berlinie.

kot

USG i RTV zwierząt oraz inne badania diagnostyczne

Wykonujemy badania kardiologiczne, okulistyczne oraz diagnostykę obrazową, w tym zdjęcia rentgenowskie i obrazowanie ultrasonograficzne. Nasz gabinet wdraża metody diagnostyki, które wykorzystuje dziś nowoczesna weterynaria. Wszystko po to, by skutecznie leczyć małe i duże zwierzęta.


Diagnostyka obrazowa


Obejmuje następujące badania:
1) USG: to bezbolesne badanie, które z dużą skutecznością pozwala wykryć nieprawidłowości w organach wewnętrznych;
2) RTG: to zdjęcie przeglądowe poszczególnych części ciała (brzuch, głowa, klatka piersiowa), które pomoże wykryć np. takie schorzenia jak dysplazja stawów.


Diagnostyka kardiologiczna


W jej zakres wchodzą:
1) EKG: diagnostyka EKG obejmuje również możliwość skorzystania z analizy komputerowej;
2) Fonokardiografia: umożliwia rejestrowanie szmerów serca w celu szybkiego wykrycia ewentualnych nieprawidłowości.


Diagnostyka okulistyczna


Weterynarz może skierować Pacjentów na:
• badania oftalmoskopowe gałek ocznych, które pozwolą na ewentualne wdrożenie terapii chorób oczu;
• diagnostykę owrzodzeń rogówki;
• testy Schirmera (dla zdiagnozowania tzw. suchego oka);
• testy na drożność kanałów nosowo-łzowych.

pies

Pogotowie weterynaryjne i szpital dla zwierząt

W naszej przychodni weterynaryjnej znajduje się również pogotowie weterynaryjne oraz szpital dla zwierząt, które nie kwalifikują się do leczenia w domu i muszą przez kilka dni pozostać pod kontrolą specjalisty. Aby zapewnić naszym podopiecznym najbardziej komfortowe warunki pobytu, zadbaliśmy o wygodne kojce z podgrzewaną podłogą. Zwierzętami przez 24 godziny na dobę opiekują się doświadczeni wolontariusze.

pies

Jak wygląda profilaktyka w gabinetach weterynaryjnych As?

W przychodni weterynaryjnej w Pile oferujemy zabiegi profilaktyczne pozwalające zachować zdrowie Państwa pupilom. Właściwa profilaktyka to najlepszy sposób na to, by uniknąć wścieklizny i innych groźnych chorób mogących skutkować nawet śmiercią zwierzaka.
Proponujemy: 

 • szczepienia przeciwko wściekliźnie i innym chorobom zakaźnym
 • odrobaczanie
 • zapobieganie i zwalczanie ektopasożytów
kot

Dietetyka zwierzęca

Wiemy, jak ważne dla zdrowia każdego czworonoga jest właściwe odżywianie. Dlatego też nasza lecznica weterynaryjna, oprócz zabiegów profilaktycznych i leczniczych dla zwierząt, proponuje dobieranie diety do trybu życia, wieku i innych czynników indywidualnych, związanych z naszym pupilem. Od wielu lat prowadzimy ścisłą współpracę w dziedzinie dietetyki z liderem na świecie – firmą Hill’s. Karma dla zwierząt tej marki jest ceniona przez wielu weterynarzy.

Jesteśmy rekomendowaną przez firmę Hill’s kliniką weterynaryjną i specjalizujemy się w wielu dietach zwierzęcych, przez co możemy leczyć i zapobiegać wielu chorobom.

pies

Paszporty i mikrochipy

Zapraszamy do kontaktu z naszymi weterynarzami w sprawie mikorchipów, czyli miniaturowych układów elektronicznych, które wszczepiamy zwierzętom. W mikrochipie przechowywany jest numer, który można odczytać wykorzystując odpowiedni czytnik. W naszej lecznicy wyrabiamy również paszporty dla zwierząt – są to obowiązkowe dokumenty przy wywożeniu za granicę psów, kotów i fretek.