JAK WYGLĄDA PROFILAKTYKA W GABINECIE WETERYNARYJNYM AS?

pies

W przychodni weterynaryjnej w Pile oferujemy zabiegi profilaktyczne pozwalające zachować zdrowie Państwa pupilom. Właściwa profilaktyka to najlepszy sposób na to, by uchronić zwierzę przed wścieklizną i innymi groźnymi chorobami mogącymi skutkować nawet śmiercią.

Proponujemy:

  • szczepienia przeciwko wściekliźnie i innym chorobom zakaźnym;
  • odrobaczanie;
  • zapobieganie ektopasożytom i ich zwalczanie.

W naszym gabinecie weterynaryjnym dużą wagę przykładamy do profilaktyki zwierząt. Wiemy, że ma ona kluczowe znaczenie dla zdrowia, a niejednokrotnie nawet życia Państwa zwierząt. Z tego też względu kładziemy na nią tak duży nacisk i często przypominamy o zbliżających się terminach badań kontrolnych czy obowiązkowych szczepień.

Zajmujemy się profilaktyką zwierząt w każdym wieku. Pod naszą opieką znajdują się zarówno szczenięta czy kocięta, jak i dorosłe psy i koty. Należy bowiem pamiętać, że inaczej wygląda profilaktyka młodych zwierząt, inaczej z kolei tych w podeszłym już wieku.

Oczywiście, wiele elementów z zakresu profilaktyki jest wspólne dla zwierząt w każdym wieku. Mowa tutaj na przykład o odrobaczaniu, zabezpieczaniu przed pchłami i kleszczami czy szczepieniu przeciw wściekliźnie. Rekomendujemy także coroczne badania krwi zwierząt, które mogą wcześnie wykryć ewentualne nieprawidłowości.

Różnice w profilaktyce zwierząt mogą pojawić się na przykład w terminach szczepień. Tak jest w przypadku szczeniąt. Na samym początku muszą one przejść cykl czterech szczepień. Z kolei w przypadku starszych pupili istotnym elementem profilaktyki mogą być częstsze badania krwi czy okresowe USG zwierząt. W ten sposób możemy wcześnie zdiagnozować choroby związane bezpośrednio z wiekiem.

Jeśli zastanawiają się Państwo, jak powinna wyglądać profilaktyka Państwa pupila, zapraszamy do odwiedzenia naszego gabinetu. Sprawdzimy, jakie badania, zabiegi i szczepienia przeszło zwierzę, a następnie na podstawie wieku i wywiadu ułożymy plan profilaktyki. Wszelkie ważne daty kolejnych wizyt znajdą się w książeczce zdrowia zwierzęcia, dzięki czemu łatwiej będzie Państwu pilnować terminów.