Profilaktyka weterynaryjna
W przychodni weterynaryjnej w Pile oferujemy zabiegi profilaktyczne pozwalające zachować zdrowie Państwa pupilom. Właściwa profilaktyka to najlepszy sposób na to, by uchronić zwierzę przed wścieklizną i innymi groźnymi chorobami mogącymi skutkować nawet śmiercią. Regularne wizyty w gabinecie weterynaryjnym oraz przestrzeganie terminów szczepień czy odrobaczenia minimalizują ryzyko rozwoju stanu chorobowego u psów i kotów.
W naszym gabinecie wykonujemy:
- szczepienia przeciwko wściekliźnie i innym chorobom zakaźnym;
- odrobaczanie;
- zapobieganie ektopasożytom i ich zwalczanie.
W naszym gabinecie weterynaryjnym dużą wagę przykładamy do profilaktyki zwierząt. Wiemy, że ma ona kluczowe znaczenie dla zdrowia, a niejednokrotnie nawet życia Państwa zwierząt. Z tego też względu kładziemy na nią tak duży nacisk i często przypominamy o zbliżających się terminach badań kontrolnych czy obowiązkowych szczepień. Podczas wizyty dobierzemy odpowiednie działania profilaktyczne do indywidualnych potrzeb Państwa pupila. Zapraszamy.
Profilaktyka zwierząt w każdym wieku
Zajmujemy się profilaktyką zwierząt w każdym wieku. Pod naszą opieką znajdują się zarówno szczenięta czy kocięta, jak i dorosłe psy i koty. Należy bowiem pamiętać, że inaczej wygląda profilaktyka młodych zwierząt, inaczej u seniorów. Oczywiście, wiele elementów z zakresu profilaktyki jest wspólne dla zwierząt w każdym wieku. Mowa tutaj na przykład o odrobaczaniu, zabezpieczaniu przed pchłami i kleszczami czy szczepieniu przeciw wściekliźnie. Rekomendujemy także coroczne badania krwi zwierząt, które mogą wcześnie wykryć ewentualne nieprawidłowości. Dysponujemy własnym laboratorium, dzięki czemu możemy zapewnić szybki dostęp do wyników.
Oczywiście, wiele elementów z zakresu profilaktyki jest wspólne dla zwierząt w każdym wieku. Mowa tutaj na przykład o odrobaczaniu, zabezpieczaniu przed pchłami i kleszczami czy szczepieniu przeciw wściekliźnie. Rekomendujemy także coroczne badania krwi zwierząt, które mogą wcześnie wykryć ewentualne nieprawidłowości.
Różnice w profilaktyce zwierząt mogą pojawić się na przykład w terminach szczepień. Tak jest w przypadku szczeniąt. Na samym początku muszą one przejść cykl czterech szczepień. Z kolei w przypadku starszych pupili istotnym elementem profilaktyki mogą być częstsze badania krwi czy okresowe USG zwierząt. W ten sposób możemy wcześnie zdiagnozować choroby związane bezpośrednio z wiekiem.
Jeśli zastanawiają się Państwo, jak powinna wyglądać profilaktyka Państwa pupila, zapraszamy do odwiedzenia naszego gabinetu. Sprawdzimy, jakie badania, zabiegi i szczepienia przeszło zwierzę, a następnie na podstawie wieku i wywiadu ułożymy plan profilaktyki. Wszelkie ważne daty kolejnych wizyt znajdą się w książeczce zdrowia zwierzęcia, dzięki czemu łatwiej będzie Państwu pilnować terminów.
Najważniejsze elementy profilaktyki weterynaryjnej
Profilaktyka weterynaryjna to szeroki dział składający się z wielu elementów, które razem przekładają się na utrzymanie dobrego stanu zdrowia zwierzęcia i minimalizują ryzyko rozwoju groźnych chorób. W pierwszej kolejności należy zadbać o wykonanie wszystkich potrzebnych szczepień. Szczenięta należy zabezpieczyć przeciwko nosówce, parwowirozie, kaszlu kenelowemu, chorobie Rubartha. Bezwzględnie należy pamiętać o corocznym powtarzaniu szczepienia przeciw wściekliźnie u wszystkich psów, które skończyły 3 miesiące. W przypadku kociąt należy pamiętać o ochronie przed panleukopenią, kaliciwirozą, chlamydiozą i kocim katarem.
Bardzo ważnym aspektem jest także regularne zabezpieczanie czworonogów przed kleszczami, pchłami i pasożytami. Ponadto, warto co kilka miesięcy poddać je profilaktycznemu odrobaczeniu. Aby utrzymać swojego pupila w doskonałym stanie zdrowia i szybko wykryć ewentualne stany chorobowe, zalecamy wykonywanie regularnych badań krwi i moczu oraz USG. Warto pamiętać, że działania profilaktyczne można realizować także we własnym zakresie poprzez zapewnienie zwierzęciu odpowiedniej dawki ruchu czy zdrowej diety bogatej we wszystkie składniki odżywcze i witaminy.