Blog
JAK CZĘSTO NALEŻY WYKONYWAĆ BADANIA KRWI U ZWIERZĄT?
Nietrzymanie moczu u psa to problem, który może dotyczyć zwierząt w różnym wieku i o różnych predyspozycjach genetycznych. Warto jednak pamiętać, że nietrzymanie moczu to nie tylko kwestia higieny, ale przede wszystkim zdrowia naszego pupila.
NIETRZYMANIE MOCZU U PSA – JAK JE LECZYĆ?
Nietrzymanie moczu u psa to problem, który może dotyczyć zwierząt w różnym wieku i o różnych predyspozycjach genetycznych. Warto jednak pamiętać, że nietrzymanie moczu to nie tylko kwestia higieny, ale przede wszystkim zdrowia naszego pupila.
JAK POWINNA WYGLĄDAĆ OPIEKA POOPERACYJNA NAD ZWIERZĘCIEM?
Zabiegi chirurgiczne u zwierząt, takie jak sterylizacja, kastracja czy usunięcie guza, są często niezbędnym elementem dbania o zdrowie naszych pupili. Aby proces rekonwalescencji przebiegał sprawnie i bez komplikacji, właściciele powinni znać zasady prawidłowej opieki pooperacyjnej. Właściwe postępowanie w tym okresie ma kluczowe znaczenie dla szybkiego powrotu zwierzęcia do pełni sił.
CO MOŻE DOPROWADZIĆ DO WYPADANIA ZĘBÓW U ZWIERZĄT?
Wypadanie zębów u zwierząt to problem, który może dotknąć zarówno psy, koty, jak i inne gatunki. Przyczyn tego zjawiska jest wiele, a niektóre z nich mogą być poważne dla zdrowia naszych pupili.
NARKOZA U OPEROWANYCH ZWIERZĄT – JAK WYGLĄDA?
Podobnie jak ludzie, zwierzęta również wymagają znieczulenia ogólnego, czyli narkozy, podczas przeprowadzania zabiegów chirurgicznych. Dzięki narkozie zwierzę nie odczuwa bólu ani nie przeżywa stresu związanego z operacją. Narkoza weterynaryjna różni się jednak od tej stosowanej u ludzi.
KIEDY NAJLEPIEJ ZABEZPIECZYĆ PSA PRZED KLESZCZAMI?
Kleszcze to groźne pasożyty, które przenoszą na naszych czworonogach niebezpieczne choroby, takie jak borelioza. Dlatego właściwe zabezpieczenie psa przed tymi intruzami jest niezwykle istotne dla jego zdrowia i komfortu życia.
JAK POMÓC PUPILOWI PRZETRWAĆ SYLWESTRA?
Fajerwerki, a także grzmoty, które towarzyszą burzy, są przyczyną stresu domowych pupili. Psy, koty i inne domowe zwierzaki np. króliki, mogą różnie reagować na związany z wystrzałami i rozbłyskami światła stres. W jaki sposób przygotować zwierzę do nocy sylwestrowej? Podpowiadamy, co zrobić, gdy lęk jest silny i obawiamy się o zdrowie pupila.
CO NALEŻY WIEDZIEĆ O ANTYKONCEPCJI WETERYNARYJNEJ?
Co roku przychodzą na świat kocięta oraz szczeniaki, które trafiają do schronisk. Wpływ ma to nadal zbyt mała świadomość społeczeństwa, dotycząca potrzeby antykoncepcji zwierząt domowych. Problem ten dotyczy również pupili trzymanych w domach, ponieważ przez brak antykoncepcji psy i koty mogą zmagać się z wieloma problemami. Co należy wiedzieć o sterylizacji oraz kastracji?
DLACZEGO NALEŻY PROFILAKTYCZNIE WYKONYWAĆ USG ZWIERZĘTOM?
Lepiej zapobiegać niż leczyć — ta zasada dotyczy nie tylko zdrowia ludzi, lecz także zwierząt. Niestety nadal wiele osób udaje się do przychodni weterynaryjnej, dopiero gdy zauważą niepokojące objawy u swoich pupili. Regularne wykonywanie badań pozwala nierzadko uchronić czworonożnego przyjaciela przed rozwojem chorób. Jednym z badań, które warto wykonywać, jest USG. Dlaczego?
CZYM U PSÓW OBJAWIA SIĘ DYSPLAZJA STAWÓW?
Mianem dysplazji stawów określa się schorzenie, które jest związane z nieprawidłowościami zauważalnymi w obrębie stawów. Nieleczone powoduje przewlekły ból u czworonoga, który utrudnia mu codzienne czynności. W związku z tym niezwykle ważne jest szybkie zauważenie objawów mogących świadczyć o rozwoju dysplazji stawów. Po czym poznać to schorzenie? Co może w przypadku jego wystąpienia zrobić lekarz weterynarii?